به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا ، مراسم تودیع امام جمعه سابق حجت الاسلام والمسلمین احمد عبدالله زاده پاشاکی و معارفه امام جمعه جدید شهر باغستان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد سادات رسول امروز جمعه هفتم تیر ماه در دفتر شورای شهر شهرداری برگزار شد .

این جلسه با قرائت قرآن شروع و سپس حجت الاسلام والمسلمین یاسینی ریاست دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران سخنرانی کرده و ضمن تقدیر از امام جمعه قدیم حجت الاسلام والمسلمین احمد عبدالله زده پاشاکی بیان کرد : امیدواریم نماز های جمعه منشا خیر و برکت باشد و بتواند به وحدت مردم در این منظقه بیشتر کمک کند ، با توجه به پراکندگی محلاتی که اینجا تبدیل به شهر باغستان شده ، که هشت و یا نه روستا با هم تجمیع شده ، که هر کدام شایستگی یک شهر را داشتند ولی در عین حال شهر باغستان شکل گرفته ان شاءالله این نماز جمعه که عامل وحدت و اتحاد و یکپارچگی است بتواند در انسجام بیشتر مومنین و امت حزب الله کمک کند و یکپارچگی بیشتر را بدنبال داشته باشد .
وی افزود : از حمایت های همه مومنین ، نیروی انتظامی ، فعالان فرهنگی ، آموزش و پرورش ، از همه عزیزان این استدعا را داریم همچنان این حمایت ها و همراهی ها مستدام باشد و بهرحال سنگی همان سنگر است ، سنگربان عوض شده است ، خادم و خدمتگذاری از اینجا به جای دیگری تشریف فرما شدند ، خدمتگذار صادقی جای ایشان را می گیرند و اینجا ان شاءالله منشا خیرات فراوانی خواهند بود .

حجت الاسلام والمسلمین یاسینی حکم انتصاب امام جمعه جدید را قرائت کرد ، که متن حکم به قرار زیر است :

جناب حجت الاسلام آقای سید احمد سادات رسول دامت برکاته

ضمن تبریک و تشکر از جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای احمد عبدالله زاده پاشاکی امام جمعه سابق ، بر اساس مصوبه شورای سیاستکذاری ائمه جمعه و تایید حضرات آقایان علمای اعلام ایدهم تعالی جنابعالی از طرف نماینده مقام معظم ولی فقیه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مد ظله عالی ) به سمت امامت جمعه شهر باغستان به مدت سه سال منصوب می شوید . ان شاءالله تعالی ضمن برگزاری این فریضه بزرگ الهی مردم را نسبت به وظایف خطیر و حساسی که رابطه با اسلام عزیز و انقلاب خونبار ملت شریف ایران دارند ، آشنا ساخته به وحدت و هم بستگی دعوت کنید . و از تفرقه و اختلاف برحذر دارید امید است روحانیون معظم ، اهالی محترم ، بخصوص ارگانها و نهادهای انقلابی فرصت را مغتنم دانسته ، همکاری لازم را در انجام هر چه باشکوه تر نماز جمعه  در محل با جنابعالی داشته باشند . از خدای تعالی موفقیت همه را مسئلت داریم والسلام علیکم و رحمت الله برکاته (سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه )

پس از ایشان حجت الاسلام والمسلمین سالمی امام جمعه شهریار ضمن تشکر از حضار و خیر مقدم به امام جمعه جدید بیان کرد : مردم محترم شهر باغستان ، مردمان بسیار فهیمی هستند و یک خصوصیت بارزی که در ااین ها است ، دوستدار و عاشق اهل البیت هستند و بحمدلله از روزی که نماز جمعه در اینجا پاگرفته ، با حضور حاج آقا پاشاکی ، حقیقتا جمعیت بسیار خوبی و مردم خیلی مشتاق و خیلی خوب شرکت کردند . راهپمایی روز قدس و 22 بهمن پارسال اینجا راهپیمایی زبان زدنی بود و جای تشکر دارد از عزیزان شورای شهر که انصافا کمک کردند . و همچنین منتخبین جدید همراه هستند .

امام جمعه شهریار افزود : در اینکه ائمه محترم جمعه منصوب از ولی امر مسلمین هستند هیچ شک و شبهه ای در آن نیست ، نماز جمعه از شئون ولایت امر و ولایت فقیه است و اطاعت و حمایت از حاج آقای سادات رسول حمایت از مقام معظم رهبری است .

سپس حجت الاسلام والمسلمین مروج امام جمعه شهر اندیشه ضمن تقدیر و تشکر از حضار و خیر مقدم به امام جمعه خاطر نشان کرد : از شهردار و شورای شهر درخواست می کنم که کمک کنند چون بازوان امام جمعه شهر داری ها هستند ، باید کمک کنند تا در رابطه با امور فرهنگی شهر باغستان ، ایشان با تمام توان بتواند شهر باغستان را به آن جایگاهی که شهر باغستان باید داشته باشد برساند ، چرا که شهر باغستان دروازه شهرستان شهریار است و قطعا اگر شهر باغستان از نظر فرهنگ ارتقا پیدا کند ، اثر گذار بر مجموعه شهرستان شهریار است .

امام جمعه شهر اندیشه بیان کرد : تشکر می کنم از اینکه اهمیت قائل شدید به جایگاه عظیم نماز جمعه ، جایگاهی که حضرت امام فرمودند نماز جمعه در رأس همه امور است . مجلس اگر در رأس امور است ، نماز جمعه در رأس همه امور است ، لذا این جایگاه جایگاه کمی نیست و نشانه تقوای قلوب است .

پس از ایشان حجت الاسلام والمسلمین سید احمد سادات رسول سخنرانی کرده و ضمن تقدیر و تشکر از حاضران افزود : انقلاب ما در واقع انقلاب حماسه فرهنگی بود ، اصلا انقلاب های دنیا را مطالعه کنید ، بخاطر شکم بوده ، بخاطر این بوده که مردم در مضیقه اقتصادی قرار گرفتند یا در ظلم و ستم قرار گرفتند . انقلاب هایی که در دنیا صورت گرفت ، بحث فرهنگ نبود ، بحث اقتصاد  بود ، انقلاب کارگری بود و انقلاب سرمایه داری بود ولی انقلاب ما هیچ شائبه ای در او بعنوان شائبه اقتصادی نبود . مردم دنبال اقتصاد نبودند ، مردم بخاطر فرهنگشان قیام کردند  . لذا انقلاب ما درواقع خود یک حماسه فرهنگی است . و برپایه این حماسه فرهنگی به قول مقام معظم رهبری ما باید حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را داشته باشیم . حماسه فرهنگی صورت گرفت در این انقلاب و ما چقدر شهید دادیم و چقدر خون ها در پای این انقلاب جاری شد و نهال انقلاب رشد کرد و به ثمر رسید و به اینجا رسید .

من و شما داعیه ما اینست که وارث خون شهدایمان هستیم باید حفاظت و سیانت کنیم از این نظامی که با ریختن این همه خون بدست آمد و الان تمام مظلومین دنیا نظرشان معطوف به این است که این انقلاب حامی آنهاست . ظالمین دنیا به این انقلاب نگاه می کنند بعنوان یک خصمی که به  هیچ عنوان دست از آن بر نمی دارد و تا ما را از پای در نیاید کوتاه نخواهد آمد  ، لذا ما همه وظیفه داریم در راستای ترویج فرهنگ غنی اسلامی عمل کنیم.

اگر ما بتوانیم فرهنگ جامعه را درست کنیم و جامعه اصلاح شود مطمئنا بحث های اقتصادی و سیاسی ما درست می شود . اگر غلط های سیاسی را نگاه کنیم ریشه آن غلط های فرهنگی است . لذا از مسئولین شهر باغستان و شهریار درخواست می کنم همه همت کنند ، این وظیفه ماست که فرهنگ انقلاب را ترویج کنیم . اگر ما محکم کار نکنیم پس فردا متوجه می شویم خودمان و فرزندانمان از دست رفتیم .

گفتنی است این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین یاسینی رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ،  حجت الاسلام والمسلمین سالمی امام جمعه شهریار ، حجت الاسلام والمسلمین مروج امام جمعه شهر اندیشه ، آقای مهندس کولیوند رئیس شهرداری ، آقای اینانلو معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهر باغستان ، آقای حیدری مسئول امور مساجد و اعضای شورای شهر و همچنین اعضای منتخب شورای شهر برگزار شد و پس از پایان جلسه معارفه ، حضار و مسئولین به زیارت شهدای گلزار شهدای ده مویز رفته و پس از آن در محل اقامه نماز جمعه حاضر شدند .