انعکاس فعالیّتهای سنگر ولایت در شهر باغستان

۱۶ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

گزارش تصویری از نماز جمعه 26 آذر 95 شهر باغستان

گزارش تصویری از نماز جمعه 26 آذر 95 شهر باغستان
۲۸ آذر ۹۵ ، ۱۲:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

گزارش تصویری دعای ندبه 26 آذر ماه باغستان

گزارش تصویری دعای ندبه 26 آذر ماه باغستان:

۲۸ آذر ۹۵ ، ۱۱:۴۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مشروح خطبه های 19 آذر شهر باغستان

  نماز جمعه باغستان1395/09/19 ( سید احمد سادات رسول)

(خطبه اول)

بسم الله الرحمن الرحیم ...عبادالله اوصِیکُمْ و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش میکنم به تقوای الهی، یکی از بحث هایی که شاید از مهمترین مقوله های تقوا باشد انتظار فرج آقا امام زمان(عج) است، امیدواریم که زمینه فرج و ظهور امام زمان(عج) را در خودمان ایجاد بکنیم، طوری باشد که وقتی آقا امام زمان(عج) تشریف آوردند ما لیاقت داشته باشیم سرباز ایشان باشیم.بدا به حال ما که شاید خیلی از ما استعداد جایگاهمان را نداریم ، در هر زمینه ای باید تقوا داشته باشیم ،  امیرمؤمنان علی علیه‌السلام پس از دریافت خبر موثق از خیانت «ابن هَرمَه» مسئول اقتصادی بازار اهواز، به ابن رفاعه، حاکم اهواز، نامه‌ای کوتاه ولی در نهایت شفافیت و قاطعیت نوشت با دریافت نامه من، فوراً ابن هرمه را از مسئولیت بازار عزل کن؛ به‌خاطر حقوق مردم، او را زندانى کن و همه مردم را از از عزل و بازداشتش با خبر نما؛ تا اگر شکایتى دارند، اعلام کنند. این حکم را به همه کارکنان دولتی ابلاغ کن تا سیاست مرا بدانند. در این کار، نسبت به ابن هرمه نباید غفلت و کوتاهی شود و الاّ نزد خدا هلاک خواهى شد و من نیز به بدترین وجه تو را از مسئولیت عزل می‌کنم؛ و تو را به خدا پناه مى‌دهم از این که در این کار کوتاهى کنى.

اى رفاعه! روزهاى جمعه او را از زندان بیرون آر و پس از نواختن سى و پنج ضربه تازیانه بر او، وی را در بازار بگردان؛ تا اگر کسى از او شکایتى داشت و شاهد آورد، شاکی و شاهدش را سوگند بده؛ آنگاه حق او را از مال ابن هرمه بپرداز؛ سپس دست بسته و با خوارى او را به زندان برگردان و برپایش زنجیر بزن؛ تنها برای اقامه نماز زنجیر را از پایش در آر و اگر براى او خوردنى و نوشیدنى و یا پوشیدنى آوردند، مانع نشو؛ ولی به کسى اجازه ملاقات با او را نده تا راه فرار از تعقیب و مجازات را به او بیاموزد و اگر به تو گزارش رسید که کسى در زندان چیزى به او آموخته که مسلمانى از آن ضرر مى‌بیند، آن‌کس را مى‌زنى و زندانى مى‌کنى تا توبه کند و از عمل خود پشیمان شود.

اى رفاعه ! همه زندانیان را براى هواخوری به حیاط زندان بیاور، غیر از ابن هرمه را؛ مگر آن که بر جانش بیمناک باشى که تنها در این صورت به او هم با زندانیان دیگر اجازه هواخوری بده. اگر توان بدنی دارد هر سى روز، سى و پنج شلاّق بر بدنش مى‌زنى؛ جریان امور را گزارش کن و حقوقش را قطع کن. جانشین او را نیز معرفی کن.

و تَحَفَّظْ مِنَ الاْعْوانِ، فَاِنْ اَحَدٌ مِنْهُمْ بَسَطَ یَدَهُ اِلى خِیانَة اجْتَمَعَتْ بِها عَلَیْهِ عِنْدَکَ اَخْبارُ عُیُونِکَ اکْتَفَیْتَ بِذلِکَ شاهِداً، فَبَسَطْتَ عَلَیْهِ الْعُقُوبَةَ فى بَدَنِهِ، وَ اَخَذْتَهُ بِما اَصابَ مِنْ عَمَلِهِ، ثُمَّ نَصَبْتَهُ بِمَقامِ الْمَذَلَّةِ، وَ وَسَمْتَهُ بِالْخِیانَةِ، وَ قَلَّدْتَهُ عارَ التُّهَمَةِ

از یاران و یاوران برحذر باش؛ اگر یکى از آنان دست به خیانت دراز کند و مأموران مخفى تو بالاتفاق خیانتش را گزارش نمایند اکتفاى به همین گزارش تو را بس باشد؛ و او را به جرم خیانت کیفربدنى بده؛ و وى را به اندازه عمل ناپسندش عقوبت کن؛ و سپس اورا به مرحله ذلّت و خوارى بنشان؛ و داغ خیانت را بر او بگذار؛ و گردنبند عار و بدنامى را به گردنش بینداز.

خائنین و دزدانی که که در عصر حاضر زندگی می کنند قوانین را از همه بیشتر می دانند و متخصص قانون هستند، این با دین جور نمی شود ، آقا امیرالمومنین(ع) اینگونه مجازات                می کند و جریمه می نماید . ولی جریمه ها و مجازاتی که ما داریم اصلا مطابقتی با روش و سیره آقا امیرالمومنین(ع) ندراد، امیدواریم خداوند به ما توفیق بدهد تا آنچه که روش و سیره آقا امیرالمومنین(ع) ، ائمه معصومین(ع) ، آقا امام زمان(عج) و  رهبر معظم انقلاب است را در جامعه جاری و ساری نماییم.

 قرائت سوره  اخلاص   

 (خطبه دوم)                                                                                                                              

 بسم الله الرحمن الرحیم ...عبادالله اوصِیکُمْ و نفسی بِتَقْوَى اللَّهِ. بندگان خدا شما را و خودم را سفارش میکنم  به تقوای الهی، آقا امام زمان(عج) می فرماید: اِتَّقُوا اللهُ وَ سَلِّمُوا لَنا، وَ رُدُّوا الاْمْرَ إلَیْنا، فَعَلَیْنا الاْصْدارُ کَما کانَ مِنَّا الاْیراُ، وَ لا تَحاوَلُوا کَشْفَ ما غُطِّیَ عَنْکُمْ.
فرمود: از خدا بترسید و تسلیم ما باشید، و امور خود را به ما واگذار کنید، چون وظیفه ما است که شما را بى نیاز و سیراب نمائیم همان طورى که ورود شما بر چشمه معرفت به وسیله ما مى باشد; و سعى نمائید به دنبال کشف آنچه از شما پنهان شده است نباشید.
امر امر ائمه است، امر امر امام زمان(عج) است، تقوا را با نماز و روزه نمی سنجند، تقوا را باید با اطاعت سنجید ، اگر اطاعت بود نماز هم با اطاعت می شود و اگر اطاعت نباشد نماز و سایر عبادات هم مفید نخواهد بود. ایام آغاز امامت آقا امام زمان(عج) است ، این ایام را محضر همه شما مومنین و دوستداران اهل بیت(علیهم السلام) و همه ولایتمداران عرض تبریک و تهنیت دارم، خداوند به عزت آقا امام زمان(عج) چشمان پرگناهمان را به جمالش روشن و منور بفرماید. مناسبت های دیگر هفته: سالروز وفات حضرت عبدالمطلب (ع) جد بزرگوار پیامبر(ص) را پیش رو داریم و همچنین سالروز ازدواج با برکت پیامبر عظیم الشان با حضرت خدیجه(س) را در هفته آتی داریم. در این ازدواج و زندگی پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) و همچنین آقا امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) سیره ای روشن برای همه جوانان ما وجود دارد و حتما باید مطالعه کنند جوانان ما. هفته وحدت را پیش رو داریم، امیدواریم در این هفته واقعا برا ایجاد وحدت تلاش بشود ، باید اهل سنت را دوست داشته باشیم ، چرا باید دشمن باشیم؟ باید به فرزندانمان هم بیاموزیم مودت و رفاقت بین شیعه و سنی ضروری است و باید وحدت باشد.سالروز  تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی(ره)، متاسفانه کارهای فرهنگی مان در حد صفر است و یا در سطح بسیار پایین انجام می شود ، و دلیل این امر نبودن بودجه برای امور فرهنگی است. مطالب سیاسی که باید بحث شود یکی اینکه میگویند ائمه جمعه خیلی از دولت انتقاد می کنند ، بینی و بین الله ما دوست نداریم از دولت انتقاد بکنیم، خدا شاهد است دوست داریم تعریف بکنیم و کیف بکنیم از اینکه دولت مان خوب است. چه کسی می تواند بیاید و از سردار سلیمانی و یا سایر نیروهای مدافع کشور و حرم انتقاد بکند؟ هیچکس، چون واقعا عظمت و قدرت را برای ما خلق کردند. انسان از شنیدن خیر پیروزی ها لذت می برد، باید  هم تعریف کرد. همه باید در مسیر ولایت حرکت بکنیم، نقدی اگر می شود از باب دلسوزی است و در این جایگاه راست و چپی وجود ندارد ، مسیر باید ولایی باشد. ولی واقعیت این است که در مباحث هسته ای مرتب دروغ گفته شده است ، دروغ هایی که بسیار آشکار است،  در ابتدای توافق هسته ای گفتند همه تحریم ها برداشته می شود و همه مشکلات اقتصادی مردم حل می شود. در مجلس در عرض 20 دقیقه برجام مصوب شد، هم دولت و هم مجلس در این موضوع خیانت کردند. برجام مسیر اشتباهی بوده که دولت رفته است، ولی این دروغ گفتن ها برای چیست؟ اعتراف بکنید که نشده ، آن چیزی که به شما گفته اند را عمل نکرده اند ، سرمان کلاه رفته است، این بهتر است تا دروغ گفتن. یا می آیند و میگویند مقام معظم رهبری از ریز مذاکرات در جریان بوده اند ، در حالی که خود مقام معظم رهبری فرمودند بنده مسائل کلان و خط قرمز ها رو روشن کردم و در جریان ریز مذاکرات نبوده ام، از دولت میخواهیم بیایند و یکی از ثمرات برجام را برای ما روشن کنند. بینش سیاسی مردم بالاست و همه در جریان همه چیز هستند، قبل و بعد برجام را مقایسه کنید ، آیا برده ایم یا باخته ایم؟ ما مردم دوست داریم دولت خدمت گذار باشد، دولت موفق باشد ولی به هیچ عنوان این دروغ ها و خیانت ها و ضعف ها پسندیده نیست و مردم ایران این را نمی پسندند. خدا را به عزت ائمه معصومین(ع) قسم می دهیم به ایران اسلامی مان عزت ، سربلندی و شوکت عنایت بفرماید.

والسلام علیکم

 

 

۲۳ آذر ۹۵ ، ۱۲:۳۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مراسم بزرگداشت مبارک ترین پیوند در شهر باغستان

بزرگداشت  ازدواج با سعادت و با برکت حضرت محمد(ص) و حضرت خدیجه(س)  و به منظور فرهنگ سازی ازدواج آسان مراسم     « مبارک ترین پیوند» در  حسینیه قمر منیر بنی هاشم(ع) شهر باغستان برگزار گردید.


۲۳ آذر ۹۵ ، ۱۰:۰۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

جلسه ستاد برگزاری مراسم 9 دی در دفتر امام جمعه محترم شهریار

جلسه ستاد برگزاری مراسم یوم الله  9 دی با حضور ائمه محترم جمعه شهرستان شهریار در دفتر امام جمعه محترم شهریار برگزار گردید.

۲۳ آذر ۹۵ ، ۰۹:۵۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مراسم معنوی و پرفیض دعای ندبه 19 آذر باغستان

دعای ندبه این هفته شهر باغستان با حضور پرشور مردم مومن شهر و با سخنرانی امام جمعه محترم برگزار گردید.۲۱ آذر ۹۵ ، ۱۱:۳۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

نماز جمعه 19 آذر شهر باغستان

نماز جمعه این هفته شهر باغستان با حضور مردم ولایتمدار و مومن شهر باغستان و به امامت حجه الاسلام والمسلمین سیداحمد سادات رسول اقامه شد.۲۱ آذر ۹۵ ، ۱۰:۵۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

حضور سردار خانچرلی و دیدار با امام جمعه محترم باغستان


صبح امروز سردار خانچرلی فرماندهی محترم نیروی انتظامی غرب استان تهران و سرهنگ مکرمی فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان شهریار در دفتر امام جمعه  محترم باغستان حضور یافتند و در مورد مسائل سطح شهر و شهرستان با حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول گفتگو کردند.


۱۷ آذر ۹۵ ، ۱۰:۳۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مسابقات ورزشی در شهر باغستان

مسابقات ورزشی در  سطح شهر باغستان در تاریخ 16 آذر برگزار گردید.
این مسابقات در سالن شهدای صادقیه برگزار شد.


۱۷ آذر ۹۵ ، ۱۰:۳۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

جلسه ماهیانه روحانیون در دفتر امام جمعه

جلسه ماهیانه  علماء محترم شهر باغستان با امام جمعه محترم برگزار گردید.


۱۷ آذر ۹۵ ، ۱۰:۳۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مراسم معنوی دعای ندبه شهر باغستان 12 آذر

مراسم معنوی دعای ندبه این هفته شهر باغستان در مسجد حجه بن الحسن العسکری(عج)

محله شهید مطهری(ره) برگزار گردید.


۱۳ آذر ۹۵ ، ۱۳:۲۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

نماز جمعه 12 آذر باغستان و مراسم گرامیداشت مقام شهید امیری

نماز جمعه 12 آذر شهر باغستان به امامت امام جمعه محترم حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول برگزار شد.

پیش از اقامه نماز جمعه این هفته مراسم گرامیداشت مقام شهید مدافع حرم شهید قدرت الله امیری برگزار شد.

شهید امیری چندی پیش در دفاع از حرم اهل بیت( علیهم السلام) در سوریه به شهادت رسیدند.  

 با مولایش آقا اباعبدالله الحسین(ع) محشور باشد ان شاءالله.۱۳ آذر ۹۵ ، ۱۰:۳۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تشییع شهید مدافع حرم در باغستان

سلام برشهادتتان ،سلام  برلحظه جان دادنتان و درود بر عظمت و بزرگی تان


امروز 9 آذر بار دیگر شهر باغستان با افتخار میزبان شهید مدافع حرم بود.

شهید قدرت اله امیری از دلاوران و رزمندگان  لشکر فاطمیون بودند که در جهاد  با تکفیری ها در سوریه به شهادت رسیدند

مردم شهید پرور و قدرشناس شهر باغستان با حضور پرشور خود  امروز  باردیگر ارادت خود به شهدا را نشان دادند

درود خدا بر شهیدان  و درود خدا بر مردم عزیز و دلاور  ایران و افغانستان

۰۹ آذر ۹۵ ، ۱۱:۲۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دیدار با خانواده شهید امیری

ظهر امروز امام جمعه محترم شهر باغستان( حجه الاسلام والمسلمین سادات رسول) با خانواده شهید امیری از شهدای مدافع حرم دیدار کردند.
شهید امیری از دلاوران و قهرمانان لشکر فاطمیون بودند که در جهاد با تکفیری ها در سوریه به شهادت رسیدند.۰۷ آذر ۹۵ ، ۱۳:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مراسم معنوی دعای ندبه 5 آذر ماه شهر باغستان

مراسم معنوی و پرفیض دعای ندبه شهر باغستان 5 آذر برگزار گردید. 

دعای ندبه این هفته مزین به حضور زائرین اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع)بود.

۰۶ آذر ۹۵ ، ۱۲:۲۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

نماز جمعه باغستان تاریخ 5 آذر 95

نماز جمعه شهر باغستان در تاریخ 5 آذر 95 به امامت امام جمعه موقت این شهر حجه الاسلام والمسلمین حیدری و با حضور مردم مومن و ولایتمدار شهر باغستان  برگزار گردید. نماز جمعه این هفته شهر با حضور زائرین اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضور بسیجیان عزیز  حال و هوای ویژه ای داشت و در بین دو نماز از بسیجیان نمونه شهر تقدیر بعمل آمد.

۰۶ آذر ۹۵ ، ۱۰:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰