انعکاس فعالیّتهای سنگر ولایت در شهر باغستان

۲۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

سالگرد ارتحال ملکوتی آیت الله العظمی محمد تقی بهجت (ره) را تسلیت عرض می نمائیم.
ادامه مطلب...
۲۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۰۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

27 اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی درایران گرامی باد.

روز ارتباطات و روابط عمومی

27 اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی درایران گرامی باد.

ادامه مطلب...
۲۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

جلسه هیئت امناء ساخت مصلی

جلسه پیگیری ساخت مصلی شهر باغستان روز پنج شنبه مورخ  1393/02/25 با حضور سید حسین ترابی رئیس محترم شورای شهر باغستان و مهندس یونس سمیع پور شهردار محترم به میزبانی امام جمعه در دفتر ایشان برگزار گردید.


مصوبات جلسه:

  •     نسبت به تغییر مکان دفتر امام جمعه تصمیماتی اتخاذ گردیده و مقرر گردید که در اسرع وقت این امر محقق گردد.
  •     مقرر گردید تغییرات پیش بینی شده تا قبل از ماه مبارک در مصلی توسط شهرداری انجام شود.
  •     در رابطه با تهیه مکان مصلی و دفتر با فرزندان مرحوم آیت اللهی ، صحبت های مقدماتی انجام گردد.
  •     مقرر گردید زمینهای مربوط به ستاد نماز جمعه جهت استفاده بهتر توسط شهردار پی گیری گردد.

   ۲۵ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۰۹ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   گریه امام زمان(عج) در وفات حضرت زینب(س)

   گریه امام زمان (عج) در وفات زینب (س )


   مرحوم آیت الله سید نورالدین جزایرى (متوفى 1348 ه‍ ق ) در کتاب (الخصائص الزینبیه ) آورده است که عالم دانشمند و محدث خبیر شیخ محمد باقر قاینى ، صاحب کتاب کبریت الاحمر در کتاب کشکول خود به نام (سفینة القماش ) مى نویسد:
   در عصرى که در نجف اشرف به تحصیل علوم حوزوى اشتغال داشتم در آنجا سیدى زاهد و پرهیز کار بود که سواد نداشت ، روزى در حرم حضرت على (ع ) به زیارت مرقد حضرت مشغول بود، دید یکى از زائران ترک زبان ، گوشه اى از حرم نشست و مشغول تلاوت قرآن شد، این سید جلیل احساساتى شد و به خود گفت : (آیا سزاوار است که ترک و دیلم قرآن ، کتاب جدت را بخوانند و تو بى سواد باشى و از خواندن آیات قرآن محروم بمانى ؟!) او از روى غیرت و همت قسمتى ازاوقاتش را در سقایى (آبرسانى ) صرف کرد تا مخارج زندگى اش را تامین کند، و قسمت دیگر را به تحصیل علوم پرداخت و کم کم ترقى کرد تا به حدى که در درس ‍ خارج آیت الله العظمى میرزا محمد حسن شیرازى (میرزاى بزرگ ، متوفى 1312 ه‍ ق ) شرکت مى کرد و به درجه اى رسید که احتمال مى دادند به حد اجتهاد رسیده است . این سید جلیل و پارسا براى من چنین نقل کرد:
   در عالم خواب امام زمان حضرت ولى عصر (عج ) را دیدم ، بسیار غمگین و آشفته حال بود، به محضرش رفتم و سلام کردم ، سپس ‍ عرض کردم : (چرا این گونه ناراحت و گریان هستى ؟) فرمود: (امروز روز وفات عمه ام حضرت زینب (س ) است . از آن روزى که عمه ام زینب (س ) وفات کرده ، تاکنون ، هر سال در روز وفات او، فرشتگان در آسمانها مجلس عزا به پا مى کنند، آن چنان مى گریند که من باید بروم و آنها را ساکت کنم ، آنها خطبه حضرت زینب (س ) را که  در بازار کوفه  خواند،    مى خوانند و مى گریند، من هم اکنون از آن مجلس فرشتگان مراجعت نموده ام .)

   ۲۵ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   امام جمعه باغستان از مراسم پرفیض اعتکاف بازدید نمودند.

   در دومین روز از مراسم معنوی اعتکاف ویژه خواهران که در مسجد جامع (مصلای موقت) شهر باغستان برگزار می گردد حجت الاسلام و المسلمین سید احمد سادات رسول امام جمعه باغستان حضور یافتند. در این دیدار معنوی ایشان از حضور پرشور جوانان در این مراسم تشکر و قدردانی نمودند و لحظاتی چند در حضور معتکفین با محوریت بصیرت به سخنرانی پرداختند.

   ۲۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۲:۴۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   سالروز وفات حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) تسلیت باد.

   سالروز وفات حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و پیروان مکتب عاشورا تسلیت عرض می نمائیم.

   ادامه مطلب...
   ۲۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۴۹ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   بمناسبت میلاد با سعادت امام علی (ع) مراسم جشن و مسابقه در مصلای نماز جمعه باغستان برگزار می گردد.

   ۲۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۶:۲۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   میلاد با سعادت حضرت علی (علیه السلام) و روز پدر مبارک باد.


   ادامه مطلب...
   ۲۲ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۶:۲۲ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   جلسه مسئولین ستاد برگزاری نماز جمعه باغستان با امام جمعه محترم برگزار گردید.

   جلسه مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه باغستان آقای زندی و مسئول واحد خواهران خانم عباسی با امام جمعه محترم روز شنبه 93/02/20 در دفتر امام جمعه برگزار گردید.

   ۲۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۱۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   جلسه ستاد سالم سازی شهر باغستان برگزار گردید.

   جلسه اعضاء ستاد سالم سازی اجتماعی شهر باغستان روز شنبه 93/02/20  در دفتر امام جمعه برگزار گردید.

   ۲۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۱۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   ولادت باسعادت امام جواد (علیه السلام) مبارکباد.

   ادامه مطلب...
   ۲۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۲۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گرامی باد.


   ادامه مطلب...
   ۱۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد .

   زندگی‌نامه امام موسی کاظم (علیه السلام)

   ادامه مطلب...
   ۱۵ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۲۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   شهادت مظلومانه حضرت امام علی النقی الهادی (ع) تسلیت باد
   ادامه مطلب...
   ۱۳ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   سالروز شهادت استاد مطهری و آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم گرامی باد


   نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا است برای مردم.

   ادامه مطلب...
   ۱۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۵۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   روز جهانی کار و کارگر گرامی باد.
   پیامبر اکرم «ص» : عبادت هفتاد جزء است که بهترین آن، کوشش در به دست آوردن ما حلال است. «الکافی،ج5ص78»

   ادامه مطلب...
   ۱۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۵۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   میلاد حضرت امام محمد باقر (ع) مبارک باد.


   زندگینامه امام محمد باقر(ع)

   ادامه مطلب...
   ۱۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۳۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   خلیج فارس نماد حق طلبی ایرانیان

    

   10 اردیبهشت ماه به عنوان یک روزی تاریخی و ملی در تاریخ ایرانیان ثبت شده است. این روز افتخار آمیز به عنوان روز ملی ”خلیج فارس” نامگذاری شده است. در ۲۲ تیرماه ۱۳۸۴، رییس جمهور وقت ایران، بر پای مصوبه‌ای مهر تأیید زد که به موجب آن، دهم اردیبهشت ماه هر سال، آیین‌های نکوداشت روز "ملّی خلیج فارس" برگزار خواهد شد؛ روزی که یادآور ازخودگذشتگی های ملت سرافراز ایران و فرار اشغال‌گران متجاوز پرتقالی بعد از ۱۱۷ سال تسلط جابرانه‌ برسواحل جنوبی کشور (۲۱ آوریل ۱۶۲۲ میلادی) در پی رشادت‌های سپاه ایران به رهبری امیرالامرای فارس(امام قلی‌خان) می باشد. دفاع همه جانبه ایرانیان و واکنشهای مختلف دولت ایران در به رسمیت نشناختن هر واژه دیگری به جز خلیج فارس طی سالهای اخیر٬ را میتوان به سمبلی از روحیه حق طلبی ملت ایران تشبیه کرد که در خلیج فارس تبیین گردیده است. امسال پنجمین سال گرامیداشت نام و یاد آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس       می باشد.

   در میان مناطقی که درون محدوده خارمیانه قابل شناسایی هستند٬ خلیج فارس مدل منحصر به فردی از یک منطقه ژئوپلیتیک است. درحالیکه به لحاظ منطقی میتوان نیمه جنوبی خلیج فارس را یک زیرمنطقه از جهان عرب که از آن بزرگتر است نامید٬ اما بی شک منطقه ژئوپلیتیک خلیج فارس فی نفسه یک محیط متجانس است. این حوزه جغرافیایی در طی یکصد سال گذشته به عنوان قلب تپنده اقتصاد جهانی بوده و جزو اهداف استراتژیکی قدرت‌های سلطه‌گر است، موجب نگرانی شدید آنها شده و به دنبال آن خلیج‌فارس در معادلات جهانی و استراتژیکی قدرت‌های بزرگ اهمیت شایانی پیدا کرد. از آنجاکه خلیج فارس بخشی از آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، کانون انرژی جهان و همچنین حاصل هزاران سال تمدن و فرهنگ ملی کشور محسوب میشود، صیانت و دفاع از این حوزه استراتژیک بعنوان نخستین اولویت برای جمهوری اسلامی ایران رقم خورده است و برآن تاکید قاطع دارد. هویت ایرانی که در درازای تاریخ با اندیشه¬های نخبگان ایرانی بارور گردیده است از مبانی غنی برخوردار است. که از قومیت های مختلف ایرانی، مردمانی یکپارچه ساخته است که دارای ویژگی‌های آشکاری همچون خداجویی، خردمحوری، دانش دوستی، دادخواهی و صلح طلبی می باشند. ماندگاری و استمرار تاریخی هویت ایرانی که همراه با حفظ مظاهر و مبانی آن بوده است، نشان از ارزش‌های والای آن دارد، هویت ملی ایران که براساس آموزه¬های کهن هویت ایرانی شکل گرفته بایستی همیشه به عنوان سرلوحه اقدامات دولت و ملت متبلور شود. خلیج فارس بخشی از این هویت کهن و لاینفک ایرانیان در طول تاریخ محسوب میشده است. ایران از گذشته تا کنون در خاورمیانه به جهت موقعیت منحصر به فرد خود از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده است. در حقیقت ثبات٬ آرامش و امنیت خلیج فارس پیوندی ناگسستنی با امنیت ملی کشور ایران دارد و عبارتی میتوان گفت که سرزمین ایران بدون مرزهای آبی اش در خلیج همیشگی فارس معنی و مفمهومی پیدا نمیکند.

   به واقع خلیج فارس برای ملت ایران همچون شریان خون در اندام کشوری کهن است که پایداری و زنده ماندن آن پیکر٬ در گروی موجودیت و جریان مداوم خون در آن اندام دارد. از این روی ملت ایران پاسداری و صیانت از خلیج فارس را برای خود همچون یک وظیفه ملی میداند. این ادعا با نگاهی به تاریخ گذشته قابل دفاع می باشد. بی تردید خلیج فارس در طول چنده سده اخیر شاهد جانفشانی ها و خونهای متعددی است که تقدیم دفاع از صیانت آن گردیده است. مبارزات مردم دلاور و جانبرکف جنوب ایران(خوزستان٬ بوشهر ٬ بندر عباس) در جهت بیرون راندن استعمار پرتغال از خلیج فارس تبدیل به خاطره ای شد که بعدها به عنوان الگوی نسلهای آینده برای ایرانیان مورد بهره برداری قرار گرفت. اقدامات اشغالگریانه بریتانیا در شهریور 1320 و در نتیجه آن خلق حماسه نیروی دریایی ایران در خلیج فارس و شهادت افسران و دریادلان ایرانی به فرماندهی شهید دریادار بایندر در تقویم تاریخ ملی ایرانیان ثبت گردیده است. اما متجاوزان هرگز دست از اندیشه های اهریمنی خود در ضدیت با کشور و ملت ایران برنداشته و بعدها نیز استکبار جهانی به بهانه‌های خارج از عرف و قوانین بین‌المللی در حالی که با ناوگانی کامل٬ تمامی منطقه عملیاتی را در دریا و هوا تحت پوشش قرار داده بود٬ به ناگاه در صبحدم 29فروردین 1367 اقدام به بمباران سکوهای نفتی جمهوری اسلامی ایران کردند و صدمات سنگینی به حقوق قانونی ایرانیان در خلیج فارس زدند. این عمل استکبار در نزد ملت ایران منجمله، از دیدگاه نیروهای سلحشور و شهادت‌طلب نیروی دریایی ایران قابل توجیه نبود، لذا به رغم توانمندی و برتری تجهیزاتی دشمن قدم به عرصه نبرد گذاشت و با اهدای شهدای متعددی به جامعه بزرگ و ملت غیور ایران، ثابت کرد در دفاع از کشور و پایداری از انقلاب و پاسداری از حق و عدالت از هیچ کوششی فروگذار نکرده و کمترین آن اهدا خون خود در راه اعتلای کشور است.

   اما این پایان ماجرای خونهای به ناحق ریخته شده ملت ایران نبود و باردیگر در روز یکشنبه 12/04/1367 هواپیمای مسافربری ایرباس ایران 'IR655' با 290 سرنشین بی دفاع بر فراز آبهای نیلگون خلیج فارس توسط ناو آمریکایی وینسنس مورد حمله موشکی قرار گرفت و همه 290 سرنشین آن به شهادت رسیدند. امروز نیز بی شک ملت و نیروهای مسلح ایران با کسب تجربه های مختلف در خلیج فارس٬ آمادگی و توان مقابله با هرنوع تهاجم بیگانگان را دارد. گویی اینکه دشمنان ملت ایران به این امر پی برده اند که راهکارهای نظامی دیگر نتیجه کافی را برایشان در پی نخواهد داشت و به همین دلیل است که اینبار با هجمه وسیع فرهنگی در رسانه های متعدد غربی و عربی در تلاش هستند نام های مجعولی همچون خلیج ع/ر/ب/ی٬ خلیج٬ خلیج اطلسی٬ خلیج اسلامی٬ خلیج بصره و... را در اذهان عمومی دنیا جا بیاندازند تا ریشه های ایرانی و هویتی پارسی را از آن قطع نمایند. اما بی شک ملت ایران تا زمانیکه حتی یک ایرانی در ایران باقی باشد٬ درفش حق طلبی و دفاع از هویت کهن خود را برافراشته نگاه خواهد داشت و فریاد آزادیخواهی و دفاع از ایران و خلیج همیشه فارس آن را سر خواهد داد. زیرا این امر بخش لاینفک از مبانی هویت ملی ما ایرانیان می باشد.

   متاسفانه در این میان نیز کشورهای عربی منطقه خلیج فارس نیز به جای بهره بردن از فرصت اتحاد و تعامل با همسایه شمالی دیرینه و قدرتمند خود یعنی ایران که از پس هزاران سال تجربه تاریخی و کشورداری متمدن٬ امروزه در جهان رخ نمایی میکند٬ با اخذ سیاست های اشتباه و همسو با منافع بیگانگان٬ مسیر را برای ورود نیروهای نظامی استعمار بریتانیا و ایالات متحده هموار می سازند. کشورهایی که در طول تاریخ خود بارها و بارها ثابت کرده اند که تنها در اندیشه سلطه ضد انسانی بر ملتهای مظلوم جهان و غارت منافع ملی آنان را دارند.


   " یاد و خاطره همه شهدای ایران در آبهای نیلگون خلیج فارس گرامی باد "

   ۰۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۹:۲۳ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   تبریک به مناسبت روز شوراها

   « و امرهم شوری بینهم »

   سپاس و ثنای بی حد بر خالقی که به لطف استقرار مستحکم جمهوری اسلامی ایران و در راستای احترام و اکرام به شخصیت و هویت انسان و مردم عزیز ایران نهادی به نام شورای اسلامی در این کشور شکل گرفت.

    مشورت یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم گیری هاست. بنا به فرمایش پیامبر اعظم (ص) « هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند».

    این روز با شکوه را به همه ی اعضای محترم شوراها که با وظیفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری در حل مشکلات شهر و روستا تلاش می نمایند و با امانت، کفایت، درایت و کیاست و حسن سلوک برای نیل به جامعه ی شهروند مدار خالصانه و عاشقانه کوشش می نمایند تبریک و تهنیت عرض می نماید. از ایزد منان خدمت رسانی وسیع، اهتمام به سلامت مردم در ابعاد مختلف و توجه به نیازهای اجتماعی جوانان و مناطق محروم و اشخاص بی بضاعت و توجه خاص به خانواده های شهیدان، جانبازان و ایثارگران و همه ی ملت شریف و صدیق ایران مسالت دارد.

   ادامه مطلب...
   ۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۰۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

   پنجم اردیبهشت، سالروز شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس است.

   در طبس چه گذشت؟

   در این حمله نظامی، شیطان بزرگ با مفتضحانه‏ ترین وضعی شکست خورد. شکست شیطان بزرگ در این عملیات، حمله فیلداران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن‏ها زنده می‏کند.

   لشگریان ابرهه، همچون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت، تصور نمی‏کردند کسی بتواند مانع حمله آنها به خانه کعبه شود، ولی آن هنگام که به سوی کعبه هجوم آغاز کردند، به فرمان خداوند متعال پرندگانی در آسمان ظاهر شدند و سنگ‏هایی که در منقار داشتند، بر سر فیل ‏سواران فرود آوردند و بدینوسیله، کافران یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند.
   ادامه مطلب...
   ۰۴ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۵۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰